Po potrąceniach w Tychach policja apeluje o ostrożność. Tyska policja apeluje o ostrożność do pieszych i kierowców po serii potrąceń, do których doszło na oznakowanych przejściach dla pieszych. Ze wstępnych ustaleń wynika, że właśnie kierujący samochodami nie ustąpili pierwszeństwa przechodzącym na pasach.  

– Kierujący w rejonie oznakowanych przejść dla pieszych ma obowiązek zachować szczególną ostrożność i dostosować prędkość zarówno do obowiązujących przepisów jak i warunków panujących na drodze. Natomiast pieszy zdecydowanie powinien kierować się zasadą ograniczonego zaufania, gdyż dopóki samochód się nie zatrzyma, to pieszy nie ma pewności, że kierujący go widzi – apelują tyscy policjanci.

Do potrąceń na ternie miasta doszło w piątek i w sobotę. Oba miały miejsce na oznakowanych przejściach dla pieszych. W piątek (02.02.2018 roku) doszło do wypadku około godziny 6:30 na ul. Mikołowkiej w Tychach.

Reklama

– Ze wstępnych ustaleń policjantów wydziału ruchu drogowego wynika, że 25-letnia kierująca samochodem marki Opel Corsa, jadąc lewym pasem ulicą Mikołowską w kierunku Oświęcimia, nie ustąpiła pierwszeństwa pieszemu, który przechodził na oznakowanym przejściu dla pieszych, z lewej strony na prawą. 34-letni poszkodowany trafił do szpitala doznając krwotoku wewnątrz czaszkowego, złamania trzewioczaszki, złamania miednicy oraz barku – informuje Barbara Kołodziejczyk z tyskiej policji.

W sobotę (03.02) doszło do drugiego potrącenia około godziny 9.45 również na przejściu dla pieszych, tym razem na ul. Cyganerii z ul. Czystą. 57-letni kierujący Oplem Vectrą jadąc ul. Cyganerii w kierunku ul. Grota Roweckiego, potrącił pieszego przechodzącego z prawej na lewą stronę. Niestety, 80-latek, który został uderzony przez samochód prawdopodobnie ze złamanym kręgosłupem trafił do szpitala.

Zarówno kierujący Crosą jak i Vectrą stracili prawa jazdy. Mundurowi teraz szczegółowo wyjaśniają oba wypadki.

Reklama