Od lewej: dr hab.n.med. Izabel Ulman-Włodarz, prezes stowarzyszenia Eugeniusz Lofek, dr Jarosław Madowicz, wiceprezes spółki Megrez / fot. Megrez

Szpital Wojewódzki w Tychach otrzymał nowe łóżko porodowe. Kosztowało prawie 40 tys. zł i przekazano je Oddziałowi Ginekologiczno-Położniczemu Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego Megrez w nieodpłatne użyczenie.

Sprzęt został zakupiony ze składek członkowskich Stowarzyszenia Ochrony Zdrowia Pracowników KWK „Piast”. Jest elektrycznie sterowany, co znacząco wpływa na komfort zarówno rodzących pacjentek, jak i personelu medycznego biorącego udział w porodzie. To już drugie takie łóżko, które trafiło na oddział szpitalny – poprzednie przekazano w grudniu 2016 roku.

Stowarzyszenie Ochrony Zdrowia Pracowników KWK „Piast” wspiera tyski szpital od lat. Dzięki czemu placówka medyczna zyskała m.in. sprzęt do rehabilitacji, ortopedii, chirurgii, kardiologii i interny.

Reklama

– Kupujemy sprzęt, z którego korzystają nasi członkowie – mówi prezes Eugeniusz Lofek. – Mamy młodą załogę, ludzi, którzy myślą o zakładaniu rodzin. Nasi starsi członkowie, z kolei, mają dorastające lub dorosłe córki. Ten sprzęt jest inwestycją w przyszłość i cieszę się, że korzystają z niego nie tylko pracownicy kopalni Piast-Ziemowit, ale wszyscy mieszkańcy regionu, którzy wybierają szpital Megrez jako miejsce narodzin swojego dziecka. Cieszę się również, że te łóżka ułatwiają pracę lekarzom i położnym, bo współpraca ze szpitalem od lat dobrze się układa – dodaje.

Reklama