Premier był w Bojszowach. Dzisiaj Mateusz Morawiecki przyjedzie do Tychów. W weekend odbył się kolejny Piknik Rodzinny w naszym regionie, z udziałem premiera Mateusza Morawieckiego, który jest jedynką w naszym okręgu do Sejmu z list Prawa i Sprawiedliwości. W pikniku wzięli udział marszałek Jakub Chełstowski i minister sportu i turystyki Witold Bańka. Dzisiaj w tym samym składzie pojawią się w Tychach.

Podczas wystąpienia premier Mateusz Morawiecki zadeklarował, że rząd chce przeznaczyć większą pulę pieniędzy na programy społeczne oraz te adresowane do samorządów. Wymienił program 500 plus, wyprawka dla uczniów, emerytura plus oraz działania związane z finansowaniem Funduszu Dróg Samorządowych.

Marszałek Jakub Chełstowski podkreślił, że bogactwem województwa śląskiego są lokalne społeczności zaangażowane na rzecz swojej małej Ojczyzny.

Reklama

– Dzisiejszy rodzinny piknik w gminie Bojszowy był okazją do rozmowy o sprawach bieżących oraz kwestiach rozwoju gminy, regionu i kraju. Obecność premiera Mateusza Morawieckiego sprawia, że mogliśmy zaprezentować piękno i różnorodność naszej aglomeracji – skomentował marszałek Chełstowski.

Dzisiaj premier Mateusz Morawiecki, wraz z marszałkiem i ministrem sportu pojawią sie w Tychach. O godzinie 10.30 zaplanowano wystąpienie w Szkole Mistrzostwa Sportowego przy ulicy Oświęcimskiej, pojawią się też przedstawiciele Akademii Piłki Nożnej. Konferencja ma dotyczyć programu „Sportowa Polska – Program rozwoju lokalnej infrastruktury sportowej”  – edycja 2019″.

O godzinie 11.45 premier ma pojawić się w Zabrzu.