Premier Morawiecki w Tychach: „Chcemy, żeby młodzi uprawiali sport”. To właśnie halę APN-u odwiedził premier wraz z ministrem sportu i turystyki Witoldem Bańką oraz marszałkiem Jakubem Chełstowskim. Wizyta była okazją do przekazania bardzo dobrej informacji dla Szkoły Mistrzostwa Sportowego.

Premier prezentował w Tychach założenia programu „Sportowa Polska – Program rozwoju lokalnej infrastruktury sportowej – edycja 2019.

– My chcemy dzisiaj, tak jak zapowiadaliśmy, tworzyć warunki do rozwoju dla młodych ludzi. Chcemy żeby młodzi ludzie uprawiali sport; sport uczy charakteru, dyscypliny, wytrwałości, tego potrzebujemy w życiu dorosłym bardzo często. Chcemy, aby nasza młodzież osiągała sukcesy na całym świecie, ale jednocześnie, aby była dobrze ukształtowana, wychowana. W zdrowym ciele, zdrowy duch” – mówił premier Mateusz Morawiecki rozpoczynając konferencje w hali treningowej przy Szkole Mistrzostwa Sportowego w Tychach.

Reklama

Na wsparcie może też liczyć obiekt tyskiego APN-u. Zapowiedział to na konferencji związany z Tychami minister sportu i turystyki Witold Bańka.

– Jesteśmy na terenie obiektu, który jest właśnie przykładem takiej mądrej inwestycji i inwestowania w fundamenty – właśnie w sport dzieci młodzieży. Ten obiekt też będzie dofinansowany w wysokości 900 tys. zł z ministerstwa sportu i turystyki — mówił minister Bańka.

Premier Mateusz Morawiecki, minister sportu Witold Bańka oraz marszałek Jakub Chełstowski w SMS

W ramach Programu Rozwoju Infrastruktury Sportowej w latach 2016-2019 w całym kraju przeznaczono 2,3 mld złotych na rozbudowę i modernizacją prawie 6 tys. obiektów. Do naszego regionu z tej puli trafiło 254 mln zł.

Za wsparcie zaangażowanie finansowe stronie rządowej dziękował marszałek regionu.

– Jako samorząd wojewódzki co roku w ramach swoich środków wydajemy 6,5 mln zł współfinansując różnego rodzaju działania o charakterze sportowym. Mam nadzieję, że w kolejnych latach tych środków będzie więcej, a efekty współpracy na linii rząd- samorząd będą odczuwać mieszkańcy naszego regionu. Hala Szkoły Mistrzostwa Sportowego Akademii Piłki Nożnej GKS Tychy z pewnością przyczyni się do rozwoju talentów młodych piłkarzy – powiedział marszałek Jakub Chełstowski.

Reklama