Premier w Tychach zainaugurował program dla prawie 2,5 tys. gmin w Polsce. Każda z gmin może otrzymać od państwa pieniądze na flagi, maszty i ich instalację. Z okazji setnej rocznicy Bitwy Warszawskiej. To właśnie w Tychach odbyła się inauguracja akcji Pod Biało-Czerwoną”

Biało-czerwona flaga niech łączy. Nasze barwy należą do wszystkich. To przyszłość, teraźniejszość i przeszłość – mówił w Tychach podczas inauguracji akcji „Pod Biało-Czerwoną” premier Mateusz Morawiecki.

To projekt, który uhonoruje poległych za wolność i niepodległość naszej Ojczyzny i zachęci do patriotycznych postaw. Celem projektu jest także godne upamiętnienie zwycięstwa wojsk Rzeczypospolitej nad armią bolszewicką w Bitwie Warszawskiej 1920 roku.

Reklama

Gminy, w których mieszkańcy zbiorą odpowiednią liczbę podpisów online na stronie gov.pl/bialoczerwona, otrzymają dotację na zakup masztów i flag oraz ich instalację/

Pod petycją o zakup masztu i umieszczonej na nim flagi, która będzie eksponowana w centralnym miejscu danej gminy, mogą się podpisywać wszyscy jej mieszkańcy.

Ilu podpisów potrzeba do realizacji projektu?

  • w gminach do 20 000 mieszkańców – przynajmniej 100 podpisów
  • w gminach do 100 000 mieszkańców – przynajmniej 500 podpisów
  • w minach powyżej 100 000 mieszkańców – przynajmniej 1000 podpisów

Harmonogram akcji

  • 11 listopada 2020 r. – zakończenie zbiórki podpisów online.
  • 29 listopada 2020 r. – opublikowanie listy gmin, które uzyskały niezbędną liczbę podpisów.
Reklama