Andrzej Dziuba, prezydent Tychów / fot. Andrzej Dziuba / Facebook

Prezydent Tychów, Andrzej Dziuba oficjalnie kandydatem do senatu. O planach startu Dziuby mówiło się od kilku lat, prezydent oficjalnie nie potwierdzał swojego udziału, ale też nie zaprzeczał. Już oficjalnie wiadomo, że wystartuje do Senatu.

„Podjęcie decyzji o starcie w wyborach nie było dla mnie łatwe” – stwierdził Dziuba w komunikacie na swoim profilu Facebookowym. 

Dziuba znalazł miejsce w ramach tzw. „paktu senackiego” opozycji. Dziuba wystartuje z okręgu 75 obejmującego Tychy, Mysłowice i powiat bieruńsko-lędziński. 

Reklama

Niedawno media rozpisywały się o możliwym utracie miejsca Dziuby na listach opozycji, gdyż ten sfotografował się z premierem Mateuszem Morawieckim na Paprocanach podczas wizyty premiera w Tychach. Zdjęcie szybko zniknęło z Facebooku Andrzeja Dziuby. Poniżej pełna treść komunikatu zamieszczona na profilu prezydenta Tychów:

„Drodzy mieszkańcy Tychów,

moje nazwisko pojawiło się dziś na liście kandydatów do Senatu Rzeczypospolitej Polskiej z „Paktu Senackiego” czyli list opozycji demokratycznej. Będę jednym z reprezentantów „Ruchu Samorządowego Tak Dla Polski”. 

Podjęcie decyzji o starcie w wyborach nie było dla mnie łatwe. W lipcu minęły 23 lata odkąd zostałem wybrany Prezydentem Tychów. Dzięki ciężkiej pracy i determinacji do działania oraz poparciu społecznemu, na które przez te wszystkie lata mogłem z Państwa strony liczyć, z miasta z ponad 13 % bezrobociem i budżetem wynoszącym ok. 180 milionów złotych Tychy stały się prężnie rozwijającym się miastem z ponad miliardowym budżetem i bezrobociem na poziomie poniżej 2 %.

Na przestrzeni tych lat zrealizowaliśmy tysiące projektów czy inwestycji. Nie sposób zliczyć wszystkich, ale mam poczucie, że WSPÓLNIE osiągnęliśmy coś, co jeszcze 30 czy nawet 20 lat temu wydawało się niemożliwym. Stworzyliśmy dynamicznie rozwijające się nowoczesne miasto i silną tyską wspólnotę mieszkańców, która tutaj żyje, pracuje, spędza wolny czas. Jestem Wam za to ogromnie wdzięczny i dumny z naszych osiągnięć.

Dziś jednak samorządy w naszym kraju stoją przed nowymi wyzwaniami. Obserwujemy z każdym rokiem ograniczenie naszych kompetencji, systemowe i systematyczne niszczenie samorządów prowadzone poprzez określoną politykę finansową rządu. To samorządy zmieniły Polskę i o dalszy rozwój silnych i niezależnych samorządów musimy walczyć. 

Dlatego liczę na Państwa zrozumienie mojej decyzji i wsparcie w tym ważnym nie tylko dla mnie, ale całej naszej wspólnoty momencie. Zapewniam, że dalej bacznie będę śledził dalszy rozwój Tychów, bo przyszłość naszego miasta jest dla mnie bardzo ważna. Przez lata pracy w urzędzie nigdy nie zarządzałem jednoosobowo. Jeśli uda mi się zdobyć mandat Senatora RP, w mieście zostaje kompetentny i zaangażowany zespół doświadczonych ludzi. Jeśli tylko obdarzycie ich Państwo zaufaniem, będzie dalej dbał o jego rozwój. To jakie będą Tychy zależy od NAS wszystkich!”.

 

Reklama