Andrzej Dziuba prezydent Tychów / Sesja Rady Miasta Tychy / fot. fot. Piotr Podsiadło / Urząd Miasta Tychy

Prezydent Tychów: „Jako Miasto Tychy wskazaliśmy kilkaset miejsc do dyspozycji wojewody”. Chodzi o uchodźców z Ukrainy. Władze Tychów zadeklarowały pomoc dla uciekających przed wojną. 

W piątek odbyło się spotkanie wojewody śląskiego z przedstawicielami samorządów, które deklarowały pomoc dla uchodźców z Ukrainy. Wśród samorządowców był prezydent Tychów, Andrzej Dziuba. 

„Podczas spotkania złożyliśmy deklaracje gotowości pomocy obywatelom Ukrainy szukającym schronienia przed wojną. Jako Miasto Tychy wskazaliśmy kilkaset miejsc do dyspozycji wojewody” – napisał Dziuba w mediach społecznościowych. 

Reklama

Jeśli chcesz pomóc w jakikolwiek sposób, to warto zgłosić się na adres: wolontariat@razemtychy.pl.

Pomoc humanitarna dla obywateli Ukrainy jest w całości koordynowana przez rząd polski. Podstawowe informacje dla uchodźców znajdują się na rządowej stronie gov.pl.

Infolinia Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego 

+48 32 606 32 32 – to numer, pod którym obywatele Ukrainy mogą uzyskać informacje na temat legalizacji pobytu. Infolinia Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego jest czynna:

  • w poniedziałki, środy, czwartki i piątki – od 7.30 do 15.30,
  • we wtorki – od 7.30 do 18.00.

Dodatkowo infolinia będzie czynna w sobotę 26.02.2022 r. od 7.30 do 12.30.

Informacje dotyczące legalizacji pobytu cudzoziemcy mogą również uzyskać mailowo, pisząc na adres: cudzoziemcy@katowice.uw.gov.pl.