Andrzej Dziuba, prezydent Tychów / fot. Tychy24.net

Prezydent Tychów nie odpowiedział radnej na pytanie. „Osobista moja decyzja” – powiedział Andrzej Dziuba, zapytany, czy startuje do Senatu i tym samym rezygnuje z prezydentury w Tychach. 

Aleksandra Wysocka-Siembiga, tyska radna PiS, jako jedyna w sumie zapytała publicznie prezydenta Tychów o jego potencjalny start w wyborach do Senatu. Dziuba ma mieć miejsce na liście w ramach tzw. „paktu senackiego”. O jego starcie mówiło się od dłuższego czasu, w końcu w Radiu Piekary potwierdził to prezydent Sosnowca Arkadiusz Chęciński. Ten, podobnie jak Dziuba jest członkiem Ruchu Samorządowego Tak! Dla Polski. 

„Ostatnio w mediach pojawiły się informacje, że zamierza pan kandydować do Senatu. Chciałam zapytać czy to prawda” – mówiła na sesji Rady Miasta Tychy, radna Wysocka-Siembiga. 

Reklama

Prezydent Tychów nie potwierdził, nie zaprzeczył. 

„Wydaje mi się, że pani pytanie wykracza poza kompetencje rady, prezydenta. To jest jakaś moja osobista decyzja, którą w odpowiednim czasie jak podejmę, to oczywiście państwa poinformuję, bo to będzie najzwyczajniej w świecie uczciwe. Na dzisiaj wybaczy pani, nie mogę udzielić odpowiedzi” – stwierdził Andrzej Dziuba, prezydent Tychów.

Dziuba funkcję Prezydenta Miasta Tychy pełni od 2000 roku. 

Reklama