Przebudowa układu drogowego Giszowiec / fot. Katowickie Inwestycje SA

Przebudowa DK86 spowoduje dodatkowe problemy na jezdni w kierunku Tychów. W trakcie najbliższych dwóch weekendów w ciągu ulicy Pszczyńskiej (rejon katowickiego Giszowca) będą prowadzone prace bitumiczne. Dlatego w niedzielę 29 maja oraz w sobotę 4 czerwca ruch w kierunku Tychów będzie odbywał się jednym pasem.

Planowane prace zostały podzielone na dwa etapy. Pierwszy z nich zaplanowano na najbliższą niedzielę, 29 maja. Od godziny 5:00 przez około 12 godzin ruch w kierunku Tychów odbywać się będzie jezdnią główną. Z kolei ruch na jezdni zbiorczej zostanie ograniczony tylko do pojazdów budowy, z wyjątkiem samochodów dojeżdżających do firmy Rojber oraz Szybu V Kopalni KWK Staszic. Na czas prowadzonych prac przystanek Kolonia Zuzanna na jezdni zachodniej zostanie przesunięty o około 100 metrów w kierunku Tychów” – informuje Sandra Hajduk z Urzędu Miasta Katowice.

Ponadto w tym dniu roboty bitumiczne będą prowadzone na skrzyżowaniu ul. Kolista, Karolinki i 73 Pułku Piechoty. W związku z tym w tym rejonie będzie obowiązywać ręczne kierowanie ruchem.

Reklama

Drugi etap układania masy bitumicznej zaplanowano na sobotę 4 czerwca. Roboty budowlane rozpoczną się o 5:00 i potrwają 12 godzin. Pojazdy będą kierowane jezdnią zbiorczą, a jezdnia główna będzie wyłączona z ruchu.

„Czasowa zmiana organizacji ruchu będzie dotyczyć krótkiego, bo około 200-metrowego odcinka DK-86 w pobliżu kładki dla pieszych. Prowadzenie robót zostało zaplanowane na dni wolne od pracy, aby przysporzyły jak najmniej uciążliwości. Teren zostanie odpowiednio oznakowany. Prosimy kierowców o zachowanie szczególnej ostrożności” – mówi Agnieszka Dutkiewicz, zastępca dyrektora ds. budowy infrastruktury technicznej, Katowickie Inwestycje S.A.

Inwestycja zmierza do końca, po 20 czerwca ruch w obu kierunkach ma się odbywać na dwóch pasach.

Reklama