Przejście dla pieszych na ulicy Towarowej do likwidacji. Na przejściu dla pieszych na ulicy Towarowej ginęły dzieci, obrażenia odnosili dorośli. Zostanie zlikwidowane, a pobliski przystanek zostanie jeszcze w tym roku przeniesiony. Znowu doszło w tym rejonie do potrącenia.  

Do potrącenia w rejonie feralnego przejścia dla pieszych doszło we wtorek około godziny 18.00.

– Według wstępnych ustaleń policjantów będących na miejscu zdarzenia wynika, że 43-letni kierujący fiatem Panda, jadąc w kierunku ul. Cielmickiej, nie ustąpił pierwszeństwa pieszej przechodzącej przez oznakowane przejście dla pieszych. Policjanci zbadali trzeźwość kierującego, mężczyzna był trzeźwy. 54-letnia poszkodowana z obrażeniami nogi trafiła do szpitala. Kierującemu zostało zatrzymane prawo jazdy za spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym – informuje Barbara Kołodziejczyk z tyskiej policji.

Reklama

W grudniu 2015 roku na tym przejściu dla pieszych zginęło dwoje dzieci – 4-letnia dziewczynka i roczny chłopczyk. Przechodzili wraz matką na drugą stronę pasów. Wjechał w nich 64-latek kierujący Renault.

– Przejście dla pieszych na ul. Towarowej do tej pory zostało dodatkowo oświetlone (tzw. aktywne przejście dla pieszych), wprowadzona została zmiana infrastruktury drogowej: zastosowano ograniczenie prędkości, pasy akustyczne przed dojazdem do przejścia, znaki D-6 umieszczono na podwójnych wspornikach oraz na tle fluorescencyjnym  – wylicza tyska policja.

Nic to nie dało. Kierowcy nadal jadą zbyt szybko w tym rejonie.

Znikną pasy, przystanek zmieni miejsce

Ostatecznie podjęto decyzję o likwidacji tego przejścia dla pieszych, przeniesiony zostanie też przystanek, który znajduje się nieopodal.

Wydział Komunikacji Urzędu Miasta Tychy przeprowadził badania, z których wynika, że głównie mieszkańcy przechodzą przez pasy żeby dostać się na przystanek. Ten zostanie przeniesiony przed stację paliw przy rondzie. To właśnie pasy na rondzie mają zastąpić likwidowane przejście dla pieszych na ulicy Towarowej.

Jak poinformowała nas Agnieszka Kijas z Miejskiego Zarządu Ulic i Mostów w Tychach, miasto na ten cel zarezerwowało 350 tys. zł. – Przetarg zostanie rozstrzygnięty na dniach – dowiedzieliśmy się w MZUiM. Wiosną mają ruszyć prace związane z przeniesieniem przystanku.

Reklama