Przy kościele robią konkurencję Paprocanom. Park przy kościele bł. Karoliny w Tychach staje się jedną z najlepiej wyposażonych przestrzenni miejskich. Miasto pompuje w niego miliony i jest szansa na to, że odciąży Paprocany. W ciągu najbliższych tygodni skończą się roboty związane z budową fontanny, górni saneczkowej i szaletu publicznego. Już pojawiły się siłownia plenerowa i plac zabaw. Wcześniej miasto ulokowało tam tężnie solankową.

Park zlokalizowany pomiędzy ulicami Tischnera, Sikorskiego i Uczniowską zaczął się zmieniać w 2012 roku. To tam powstał pomnik Ofiar Katynia, a wokół niego ławeczki, ścieżka, oświetlenie.To jednak nie wszystko, bo w 2013 roku za blisko 560 tys. złotych wykonano aleję tzw. Aleję Dębów, łączącą halę sportową z kościołem błogosławionej Karoliny Kózkówny.

– W 2015 roku powstała ścieżka prowadząca od ulicy Uczniowskiej do kościoła wraz z oświetleniem. Rok później w parku powstały kolejne ścieżki (blisko 4,5 tys.m2 ścieżek), kilkadziesiąt sztuk ławek, oświetlenie, plac zabaw z huśtawkami, karuzelami, linarium, stojaki rowerowe i siłownia plenerowa. Wydano na to blisko 2 miliony złotych – informuje Ewa Grudniok rzecznik Urzędu Miasta Tychy.

Reklama

W zeszłym roku miasto wydało też 1,5 mln zł na tężnie solankową.

– Długość ścian bocznych tężni – drewnianej budowli pokrytej gałązkami tarniny i nawiązującej kształtem do budynku urzędu miasta wynosi 69 metrów, wysokość – 6,7 metra. Dookoła tężni można nie tylko spacerować, w ramach projektu zostały zamontowane także ławeczki – mówi Miłosz Stec, wiceprezydent Tychów.

Mikroklimat powstały wokół tężni wykorzystywany jest m.in. w profilaktyce i leczeniu schorzeń górnych dróg oddechowych, zapalenia zatok, rozedmy płuc, nadciśnienia tętniczego, alergii i w przypadku ogólnego wyczerpania.

W trakcie realizacji są roboty związane z budową fontanny, szaletu publicznego i górki saneczkowej – całość kosztuje 1,7 mln zł. Te mają być gotowe niebawem.

Reklama