Teren objęty planem / fot. UM Tychy

Przy parku bł. Karoliny powstaną mieszkania. Radni zmienią „pole uprawne”. Chodzi o teren przy ul. Sikorskiego, który sąsiaduje z niedawno zmodernizowanym parkiem bł. Karoliny. To kolejny zielony teren, który do tej pory pozostał niezagospodarowany w Tychach, a gdzie prawdopodobnie powstanie zabudowa mieszkaniowa.

Radni opiniowali uchwałę związaną z planem miejscowym dla obszaru osiedla „U”. Chodzi o rejon skrzyżowania ulicy Uczniowskiej i Sikorskiego. To teren o wielkości 1,2 ha.

„Jest to teren, który na dzień dzisiejszy znajduje się w rękach prywatnych. Przyjmując plan realizujemy wniosek indywidualny o sporządzenie takiego planu” – tłumaczyła radnym Magdalena Zdebel, naczelnik Wydziału Planowania Przestrzennego i Urbanistyki, Urzędu Miasta Tychy.

Reklama
Rejon objęty planem / fot. UM Tychy

Naczelnik nie chciała podać kto jest właścicielem działki, zasłoniła się tutaj danymi osobowymi, z drugiej strony plan jest sporządzany na wniosek firmy, której nazwy też nie poznaliśmy.

„Czy to jest jakaś tajemnica?” – dopytywał radny Dariusz Wencepel z Tychy Naszą Małą Ojczyzną. Naczelnik odpowiedziała, że udzieli informacji na sesji, bo jest po prostu nie przygotowana.

„Teren ten był zagospodarowany jako pole uprawne” – wyjaśniła naczelnik. Plan, który chce przyjąć miasto obejmuje tylko zabudowę wielorodzinną (bloki). W budynkach będą mogły być dostępne także usługi.

Ewentualne bloki będą miały wysokość do 27 metrów. „To daje możliwość zrealizowania maksymalnie 8 kondygnacji” – mówiła Magdalena Zdebel. W części podziemnej może powstać garaż.

Rajcy pozytywnie zaopiniowali uchwałę, ostatecznie o losie terenu zdecydują na sesji Rady Miasta Tychy.