Radni przyjęli plan miejscowy dla ul. Sikorskiego – etap II. Chodzi o układ komunikacyjny dla nowego lodowiska

Sesja Rady Miasta Tychy / fot. UM Tychy

Radni przyjęli plan miejscowy dla ul. Sikorskiego – etap II. Chodzi o układ komunikacyjny dla nowego lodowiska. Przypomnijmy, miasto przy Wodnym Parku Tychy zbuduje lodowisko treningowe. Za realizację całorocznego obiektu odpowiedzialna jest spółka RCGW – Regionalne Centrum Gospodarki Wodno-Ściekowej. To ona zbudowała Wodny Park Tychy w imieniu gminy.

„Radni przyjęli miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego dla obszaru położonego przy ul. Władysława Sikorskiego – etap II. Dokument obejmuje teren o powierzchni około 0,42 ha i umożliwi budowę parkingu obsługującego powstające lodowisko treningowe. Projekt został poprzedzony konsultacjami społecznymi, podczas których mieszkańcy zgłosili siedem uwag. Większość z nich została uwzględniona w całości lub części” – przekazał tyski magistrat.

Niedawno informowaliśmy o wyborze wykonawcy w systemie „projektuj i buduj” dla całorocznego lodowiska treningowego. Spośród 7 ofert najtańszą złożył Mostostal Warszawa. Opiewa ona na 40 836 000 zł brutto. Tyską inwestycję wsparło Ministerstwo Sportu kwotą 10 mln zł.

W planach jest całoroczne, zadaszone lodowisko z pełnowymiarową taflą 30 × 60 metrów oraz widownią na około 160 miejsc.

(am)

Czytaj również:  Prezydent Tychów o osobach krytykujących ITS: „Łatwiej siedzieć na Facebooku i komentować”. Nie chcą przyjść do urzędu i rozmawiać „merytorycznie”
Total
0
Shares
Related Posts