Wypadek na DK44 w Tychach / fot. Policja

Radny chce zabezpieczenia bramownic ITS-u. Po tragicznym w skutkach wypadku w Tychach, w którym zginęła nastolatka. W sprawie do władz miasta zwrócił Dariusz Wencepel ze Stowarzyszenia Tychy Naszą Małą Ojczyzną. 

„W nawiązaniu do tragicznego wypadku na ul. Oświęcimskiej w dniu 4 luty br., gdzie w wyniku zderzenia samochodu osobowego z bramownicą ITS, zginęła młoda osoba, wnoszę o zamontowanie osłon energochłonnych i zabezpieczających typu U-15b przy wszystkich bramownicach ITS w Tychach” – napisał radny Dariusz Wencepel w swojej interpelacji. „Osłony energochłonne i zabezpieczające, stosuje się w celu minimalizowania skutków wypadków i potencjalnych kolizji. Ich kluczową rolą jest zabezpieczanie uczestników ruchu drogowego i poprawa bezpieczeństwa” – dodaje. 

Zdaniem radnego montaż tego typu osłon pomoże zniwelować skutki ewentualnego uderzenie pojazdu w bramownice. 

Reklama
Rozbite BMW / fot. 112Tychy.pl

„Jak widać na załączonych w mediach zdjęciach, konstrukcje bramownic ITS usadowione w pasie drogowym, są przeszkodą która nie zachowuje się jak znak drogowy w kolizji z samochodem, a jest poważną przeszkodą, która przy niedostosowaniu prędkości do panujących ograniczeń i warunków atmosferycznych staje się wyjątkowo niebezpiecznym elementem pasa drogowego. Proszę też rozważyć montaż barier energochłonnych wzdłuż jezdni, aby uniemożliwić potencjalne najechanie pojazdów na bramownice” – zawnioskował radny.

Obecnie jeszcze nie ma odpowiedzi miasta w tej sprawie. Gdy się pojawi to o niej poinformujemy. 

Reklama