Tyski radny Jakub Chełstowski (Stowarzyszenie Tychy Naszą Małą Ojczyzną) oddał bilety, które otrzymał na EURO U-21 2017. W sumie radny otrzymał 4 bilety na różne mecze, te zdecydował się oddać podopiecznym Klubu Sportowego Ronin. Mieszkaniec natomiast jeżeli chce się wybrać na Stadion Miejski i obejrzeć mecz, to musi zapłacić.

Nie wiem dlaczego do mojej skrzynki w UM Tychy zostały dostarczone bilety na Euro U 21 które odbędzie się w czerwcu w Tychach? Nie czuję się jako radny Rady Miasta Tychy uprawniony do korzystania z takich gratyfikacji ze strony Prezydenta Tychów. Wszystkie otrzymane bilety przekazuję podopiecznym Klubu Sportowego Ronin – napisał na swoim profilu facebookowym Jakub Chełstowski.

Bilety otrzymali też inni tyscy radni –  po 4 bilety dla każdego to aż 100 biletów.

Reklama

Zapytaliśmy w Urzędzie Miasta Tychy, czy mieszkańcy mogą też liczyć na darmowe bilety. Na odpowiedź czekamy. Dopytaliśmy także, czy inne tyskie „vipy” również otrzymały bilety i w jakiej ilości.

Ceny biletów na poszczególne mecze wahają się od kwoty 15 do 30 zł.

Mistrzostwa Europy U-21 2017 odbędą się w Polsce w dniach od 16-30 czerwca. W Tychach rozegrane zostaną cztery mecze – 18 czerwca Niemcy vs Czechy, 21 czerwca Czechy vs Włochy, 24 czerwca Czechy vs Dania i półfinał, który odbędzie się 27 czerwca.

Aktualizacja: Swoje bilety zdecydował się również oddać radny Michał Kasperczyk (Inicjatywa Tyska). Radny i jednocześnie członek Stowarzyszenia Sportowego NOL-Tychy ogłosił na facebooku, że oddaje bilety najaktywniejszym członkom stowarzyszenia.

Reklama