Korek na DK86

Remont wiaduktu nad DK86: Kierowcy i pasażerowie komunikacji w Tychach muszą uzbroić się w cierpliwość. Ruszył remont wiaduktu i już pojawiły się korki na DK 86. Autobusy jadące i wracające z Katowic mają nawet kilkadziesiąt minut opóźnienia.

Na swojej stronie MZK Tychy zawczasu informowało o możliwych opóźnieniach na liniach 1, 4 i 14.

W rejonie Murcek rozpoczął się remont wiaduktu w ciągu ulicy kołodzieja, przebiegającego nad ul. Bielską.  Obecny I etap prac w pasie drogowym prowadzącym w kierunku Murcek potrwa od 12 czerwca od godziny 19:00 do 30 listopada.

Reklama

– W tym okresie będzie obowiązywała zmieniona organizacja ruchu. Przez okres jednego tygodnia zmiana będzie polegać na zamknięciu wewnętrznych pasów ruchu na ul. Kołodzieja w rejonie remontowanego wiaduktu. Ruch samochodów odbywać się będzie zewnętrznymi pasami jezdni ul. Kołodzieja, w obu kierunkach. W tym czasie zostaną wykonane dwie przewiązki, które umożliwią zastępczo przejazd pojazdów ulicą Kołodzieja – poinformowali katowiccy urzędnicy.

Od środy pojawiły się również utrudnienia pod remontowanym wiaduktem, chodzi o DK86. Tworzą się korki. Wyłączone z ruchu są obecnie wewnętrzne pasy jezdni w obu kierunkach. Do najbliższej soboty wykonane mają zostać przewiązki, po których będzie odbywał się ruch do końca remontu tj. do 30 listopada.

Reklama