Remont chodnika na ul. Dmowskiego w Tychach

Remontują chodnik w centrum Tychów: Po latach jeden z najbardziej zniszczonych chodników centrum Tychów zostanie wyremontowany. Ruszyły prace na ul. Dmowskiego, gdzie chodnik od lat wymagał poprawy. W końcu udało się przegłosować projekt w ramach Budżetu Partycypacyjnego.

Gdy padał deszcz to robił się tam wodny tor przeszkód, trudno było również przeprowadzić wózek z dzieckiem przez poniszczone płyty chodnikowe, nie mówiąc już o poruszaniu się osób niepełnosprawnych.

Tak wyglądał chodnik na ul. Dmowskiego / fot. Tychy24.net

Właśnie remontowany jest odcinek od drogerii Rossmann aż do piekarenki przy ulicy Dmowskiego. Teren częściowo należy do miasta, a w części do wspólnoty mieszkaniowej, co utrudniało jego naprawę przez miasto. Ostatecznie udało się mieszkańcom zgłosić inwestycję do Budżetu Partycypacyjnego (obywatelskiego).

Reklama

– Zakres robót obejmuje remont nawierzchni chodnika wraz z warstwami konstrukcyjnymi (łączna powierzchnia to około 900m2), schodów terenowych oraz wymianę krawężnika przy zatokach postojowych na odcinku ul. Dmowskiego od nr 1 do 13 – mówi Agnieszka Kijas z Miejskiego Zarządu Ulic i Mostów w Tychach.

Wykonawcą prac wartych nieco ponad 200 tys. zł jest firma Cat Bruk z Bojszów.

Remont ma być gotowy we wrześniu, będzie obejmował tylko odcinek ulicy Dmowskiego. Z tego co się dowiedzieliśmy w MZUiM zakres robót nie obejmuje równie zniszczonego odcinka chodnika w ciągu ulicy Nałkowskiej.

Reklama