Prace na chodniku przy ulicy Stoczniowców / fot. MZUIM Tychy

Na ulicy Grota-Roweckiego ciągle trwa remont wiaduktu, potrwa do czerwca przyszłego roku. To jednak nie jedyne prace prowadzone w Tychach. Trwają remonty dróg i chodników.

Jak informuje Miejski Zarząd Ulic i Mostów w Tychach, niedawno zakończyła się wymiana nawierzchni na ul. Oświęcimskiej. Prace były  prowadzone po obu stronach drogi na przeszło półkilometrowym odcinku pomiędzy ul. Katowicką a ul. Czarną. Droga zyskała już nową asfaltową nawierzchnie, a do wykonania pozostało już tylko odtworzenie oznakowania poziomego.

„Podobny remont trwa aktualnie  na ul. Stoczniowców 70., gdzie na odcinku od ul. Konecznego do ul. Jaśkowickiej ułożone zostały już nowe krawężniki, a stara nawierzchnia została sfrezowana. W tym tygodniu ruszy asfaltowanie drogi. Roboty będą odbywać się przy zawężeniu jezdni, dlatego kierowców prosimy o ostrożną jazdę i stosowanie się do znaków. Planowo remont ma potrwać jeszcze 5-6 dni” – informuje Agnieszka Kijas z MZUiM.

Reklama

Dalej asfaltowe nakładki pojawią się na Wojska Polskiego na fragmencie od Pl. św. Anny do ul. Burschego). Planowo prace ruszą w przyszły wtorek, 22 czerwca.

Prace na chodnikach

Drogowców można spotkać na ul. Stoczniowców 70. , gdzie remontowany jest odcinek od skrzyżowania z ul. Jaśkowicką do wysokości myjni samochodowej. W toku jest także wymiana nawierzchni chodnika przy ul. Budowlanych pomiędzy ścieżki rowerowej na fragmencie od Burschego do Batorego Zakończono natomiast prace na innym fragmencie tej drogi – od ul. Begonii do ul. Brzechwy.

Nowa nawierzchnie z kostki brukowej zyskał też chodnik na al. Bielskiej – fragment od ul. Jaśkowickiej do ul. Hierowskiego oraz ten na ul. Dmowskiego od ul. Uczniowskiej do ul. Ujejskiego wraz z drogą boczną wzdłuż budynku Dmowskiego 116-122.

Wiadomo, że jeszcze w najbliższym czasie ekipy remontowe pracować będą na ul. Dębowej (rejon targowiska), Cyganerii (fragmenty od G. Roweckiego do Ciasnej) i Fitelberga (strona zachodnia).

W tym roku za stan chodników w naszym mieście odpowiada firma EKO-Ogród, a w budżecie miasta na ten cel zarezerwowano 2,5 mln zł. Z kolei układaniem asfaltowych nakładek zajmuje się firma JKM Mikołów. Wartość umowy to 2 mln. zł. Obie firmy zostały wyłonione w drodze przetargów.

Reklama