Kontrola drogowa / fot. Policja

Rowerzyści napędzani procentami kusili los w Tychach: Tyska policja podsumowała akcję „Alkohol i Narkotyki”, mundurowi ujawnili 17 kierujących na podwójnym gazie. Jak się okazało większość z nich to rowerzyści.

W Tychach miłośników jednośladów nie brakuje niestety jak się okazało zbyt wielu jeździ wspomaganych przez dodatkowe procenty. W niedzielę mundurowi kontrolowali kierowców i na ponad 1,3 tys. kontroli 17 osób jechała na podwójnym gazie.

– W wyniku przeprowadzonych działań policjanci wyeliminowali z dalszej jazdy łącznie 17 kierujących na „podwójnym gazie” w tym 1 kierujący samochodem w stanie nietrzeźwości, 4 w stanie po użyciu alkoholu oraz 12 kierujących jednośladem, którzy popełnili wykroczenie prowadząc rower w stanie nietrzeźwym – mówi Barbara Kołodziejczyk z tyskiej policji. – Kierującym pojazdami mechanicznymi przypominamy, że za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi kara nawet 2 lat więzienia. Jazda na rowerze w stanie nietrzeźwym nie jest traktowana jak przestępstwo natomiast musimy zdawać sobie sprawę, że jest zagrożeniem dla samego rowerzysty – dodaje rzecznik tyskiej policji.

Reklama

Mundurowi przypominają, że rowerzysta nie jest dobrze chronionym uczestnikiem ruchu drogowego, a jazda po alkoholu to kuszenie losu.

Reklama