Dzisiaj rozmawiamy z europosłanką  Jadwigą Wiśniewską, która ostatnio odwiedziła Tychy. Poruszamy temat nowego okresu budżetowego Unii Europejskiej i pieniędzy, które mogą trafić do naszego kraju. Przypomnijmy, Tychy to jedno z miast mocno wykorzystujących środki unijne.


Posłuchajcie rozmowy z Jadwigą Wiśniewską:


Spotkanie z europosłanką PiS zorganizowano w  Domu Parafialnym przy kościele św. Marii Magdaleny w Tychach, przyszła ponad setka osób. Zapytaliśmy organizatorów – koło terenowe PiS, dlaczego wybrano taką, a nie inną lokalizację. Jak się dowiedzieliśmy, był duży problem ze znalezieniem odpowiedniej sali, która mogła pomieścić ponad setkę osób, a przy tym była dostępna w konkretnym terminie.

Reklama

Europosłankę zapytaliśmy o spotkanie z tyszanami i nowy budżet dla Unii Europejskiej, a co za tym idzie pieniądze, które mogą trafić do naszego kraju. W mijającym okresie programowania Polska otrzymała 100 mld euro.

– Ten budżet będzie na pewno inny – powiedziała nam Jadwiga Wiśniewska. – Unię Europejską opuszcza Wielka Brytania, czyli jeden z największych płatników do wspólnego budżetu – stwierdziła. Zaznaczyła również, że przed Unią stoją nowe wyzwania jak wzmocnienie granic.

Jak zaznaczyła Wiśniewska, dobrą informacją jest fakt, że stopa bezrobocia nie będzie miała wpływu na dzielenie budżetu, tego właśnie chciała Polska. Będzie miał wpływ za to stopień zamożności społeczeństwa. – Dobrze, że nie zostały radykalnie obcięte środki na politykę spójności i politykę rolną – mówi nam Jadwiga Wiśniewska.

Jak zaznaczyła europosłanka, ambicją Komisji Europejskiej jest dopięcie budżetu Unii w tym roku. W przyszłym mają odbyć się wybory parlamentarne i układ sił w Unii Europejskiej może ulec zmianie.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

Reklama