Skrzyżowanie Hlonda-Bocheńskiego w Tychach / fot. Tychy24.net

Rusza budowa ronda przy Teatrze Małym. Na skrzyżowaniu ulic Hlonda i Bocheńskiego w Tychach powstanie rondo. Ma poprawić bezpieczeństwo w tym rejonie miasta. Przy Teatrze Małym często dochodziło do kolizji. O rondo wnioskowali mieszkańcy oraz miejscy radni.  

Pierwsze prace nad nowym rondem według planu mają ruszyć we wtorek 24.10. Wcześniej wnioskowali o nie mieszkańcy oraz radni Stowarzyszenia Tychy Naszą Małą Ojczyzną – Jakub Chełstowski i Dariusz Wencepel. Budowa ronda została ostatecznie zaakceptowana przez władze miasta.

Jak dowiedzieliśmy się w Miejskim Zarządzie Ulic i Mostów w Tychach, koszt nowego ronda to około 640 tys. zł. Będzie gotowe do końca listopada, a zleceniem zajmie się firma Drokan-1.

Reklama

– Roboty będą prowadzone etapami, przy założeniu utrzymania ciągłości ruchu – powiedziała nam Agnieszka Kijas z Miejskiego Zarządu Ulic i Mostów w Tychach.

Kierowcy muszą liczyć się z utrudnieniami w czasie prac. W końcowej fazie przebudowy, gdy dojdzie do prac bitumicznych (wylewania asfaltu) ten odcinek drogi zostanie wyłączony z ruchu na kilka godzin. Ma dojść do tego w godzinach nocnych, kiedy to ruch w tym rejonie jest najmniejszy.

Plan dla Starych Tychów

Miasto chce przygotować plan zagospodarowania dla części Starych Tychów, w skład koncepcji wchodzi właśnie przebudowa ronda. Jak wcześniej informowaliśmy, zakłada ona nie tylko powstanie ronda, ale przedłużenie rynku aż do Teatru Małego. Wyburzenie stojącej na przeciw Teatru ruiny, oraz stworzenie dodatkowo 60 miejsc parkingowych.

Natomiast miejsca parkingowe oddzielające rynek od potoku Tyskiego zostaną zlikwidowane – chodzi o około 30 miejsc postojowych. W rejonie potoku ma znajdować się tzw. zieleń urządzona.

Reklama