Rozbudowa Gemini Park Tychy / fot. mat. pras.

Rusza rozbudowa Gemini Park Tychy. Będzie kino, gastronomia i punkty usługowe. Zapowiadana od dłuższego czasu rozbudowa właśnie staje się faktem. Przestrzeń obiektu wzbogaci się o dodatkowe 7 tys. mkw. a to oznacza, że centrum handlowe będzie miało w sumie około 44 tys. mkw.

W dobudowanej części poza wspomnianym kinem i gastronomią pojawi się też strefa zabaw dla dzieci.

„To inwestycja, którą zapowiadaliśmy już w dniu otwarcia galerii w marcu 2018 roku. Teraz przyszła pora na realizację obietnic.  Prace nad nową częścią Gemini Park właśnie ruszyły i jak szacujemy potrwają  ponad rok” – mówi Tomasz Misztalewski, dyrektor Gemini Park Tychy.

Reklama

Jak zapewnia inwestor, wykonane zostały już prace rozbiórkowe nawierzchni parkingu zewnętrznego wraz z  drogą, a także prace związane rozbiórką elewacji, daszków i słupów oświetleniowych. Prowadzone są również prace związane z wykonaniem instalacji elektrycznej na terenie budowy. Rozpoczęły się też roboty ziemne oraz fundamentowe.

„Etap, który dziś możemy obserwować potrwa do połowy czerwca i zakończy się przygotowaniem fundamentów nowej części Gemini Park. Lada moment też do pracy przystąpią żurawie budowlane. Jeden, mający 40 metrów wysokości i 55 metrów w promieniu, już stoi. Montaż drugiego zakończy się jeszcze w tym tygodniu” – mówi Misztalewski.

Wszystkie prace realizowane są od północnej strony Gemini Park, vis a vis byłego hipermarketu TESCO. Nowa część zostanie nadbudowana nad istniejącym parkingiem zewnętrznym, który po otwarciu nowej części znajdzie się pod galerią.

Jak zapowiada inwestor, architektonicznie nowa część nawiązywać będzie do zastanego budynku. Także wnętrze ma być kontynuacją obecnej aranżacji.

 

Reklama