Przed Sądem Okręgowym w Katowicach ruszył proces małżeństwa z Tychów, które na osiedlu „M” miało wspólnie w mieszkaniu gwałcić opiekunkę – wynajęli kobietę do zajmowania się wtedy 2-letnim chłopcem. 46-latka zgłosiła sprawę na policję. Para miała znęcać się też nad dzieckiem, a 26-letni Dawid R. miał również wykorzystać 14-latkę, która też została wynajęta do opieki na dzieckiem.

O tej sprawie głośno było w Tychach w zeszłym roku. W okolicach października wypłynęła informacja o parze gwałcicieli z Tychów. To miało być spokojne małżeństwo, na które nikt nie zwracał specjalnej uwagi.

Ofiarą Dawida R. najpierw miała paść 14-latka, która zajmowała się dzieckiem. Mężczyzna miał ją zgwałcić, gdy jego partnerka spała. Natomiast ofiarą Dawida i Weroniki (22 l.) R. padła też 46-letnia opiekunka. Para miała wspólnie gwałcić i znęcać się nad kobietą.

Reklama

Swoje miał przejść także syn Weroniki R. z poprzedniego związku, nad którym również się znęcano.

Do zarzutów małżeństwo z Tychów się nie przyznało. Grozi im nawet do 15 lat więzienia. Sędzia ze względu na charakter sprawy wyłączył jawność postępowania.

Reklama