Mural, który powstanie przy SP nr 22 / fot. UM Tychy

Ruszyły prace nad kolejnym muralem w Tychach. Tym razem przy szkole podstawowej. To kolejny mural, który po Zofii Nałkowskiej i Ryśku Riedlu powstanie w Tychach.

„Miejskie Centrum Kultury w Tychach, chcąc kontynuować działania rewitalizujące przestrzeń miejską z wykorzystaniem muralu jako ekspresyjnej formy przekazu artystycznego, zaprosiło artystów do twórczych działań także w tym roku.  W maju 2021 r. ogłoszono konkurs na projekt muralu, który miał powstać na ścianie Szkoły Podstawowej nr 22 z Oddziałami Integracyjnymi im. Rafała Pomorskiego przy ul. Harcerskiej 25 (kryteria regulaminowe spełniło 15 prac). Z końcem czerwca ogłoszono wyniki. Główną nagrodę w wysokości 5 000 zł przyznano Danielowi Kalińskiemu ‘CHAZME718’ z Warszawy” – informuje Ewa Grudniok, rzecznik Urzędu Miasta Tychy. „Artysta właśnie rozpoczął prace nad muralem” – dodaje.

Mural nawiązuje do twórczości patrona szkoły – Rafała Pomorskiego.  Będzie stonowany kolorystycznie, modernistyczny w formie, geometryczny, nawiązujący do otoczenia.

Reklama

Artysta poprowadzi również z dziećmi z SP nr 22 warsztaty artystyczne nawiązującego do powstającego muralu. Ten natomiast jest inspirowany sztuką Rafała Pomorskiego, patrona szkoły.

Reklama