Sprawdziliśmy jakie samochody najczęściej kradną w Tychach i ile udaje się odzyskać. Co ciekawe, sytuacja w mieście różnie się nieco np. od tej w Katowicach.

Wśród marek złodzieje na terenie Tychów upodobali sobie wyłącznie niemieckie samochody: Audi, BMW i Volkswageny. W 2016 roku skradziono 45 pojazdów na terenie miasta, udało się odzyskać 3.

W 2017 roku kradzieży było nieco mniej, wzrosła za to ilość odzyskanych pojazdów w stosunku do roku poprzedniego. W ubiegłym roku skradziono 43 pojazdy, a 6 udało się odzyskać.

Reklama

W Katowicach sytuacja wygląda podobnie, z tym, że poza Audi i BMW podium kradzionych marek zamyka Mazda. Głównie chodzi o model „6” japońskiego producenta. Liczba kradzionych pojazdów na terenie Katowic jest za to znacznie wyższa niż w przypadku Tychów.

W 2017 roku skradziono na terenie Katowic 236 samochodów, rok wcześniej 341. W 2017 roku odzyskano 25 samochodów.

– Rozbito 5 grup przestępczych, które z kradzieży samochodów zrobiły sobie stałe źródło dochodu – mówi Aneta Orman, rzecznik katowickiej policji. – W sumie odzyskane samochody były warte 3 mln zł – dodaje.

W sieci pojawił się nawet film, jak złodzieje szybko i sprawnie kradną nową Mazdę 6 w Katowicach. Zdarzenie miało miejsce na osiedlu Witosa.

AKTUALIZACJA! Samochód odnaleziony! O ile musiano mnie namawiać do wrzucenia tego typu informacji tutaj, jestem pod wrażeniem siły FB! Samochód został odnaleziony i czeka w serwisie na naprawę i kolejne zabezpieczenia (których miał to aż 4), a raczej nowe przeróbki.Totalnie nie spodziewałem się takiego odzewu dlatego bardzo wam wszystkim dziękuję. Polecam rownież zamontowanie chociaż najtańszego systemu monitoringu, nawet jeżeli nie przyczyni się do złapania sprawców, napewno naświetli skalę problemu i dotrzecie dzięki niemu do większej liczby osób. Dodam też że samochód został odnaleziony praktycznie w tym samym czasie przez policję oraz zródł z FB!Jeszcze raz dziękuję!—�—�—�—�—�—�—�—�—�—�—�—�Własnie (a dokładniej o godzinie 01:15) tych trzech panów na os. Witosa w Katowicach, ukradło moją białą mazde 6 2015 ST6581L. Ktokolwiek widział ktokolwiek wie… będe oczywiście bardzo wdzięczny.

Opublikowany przez Bartosz Szaflarski na 9 lutego 2018

Reklama