/ fot. Policja

Seria zatrzymań przez tyską policję. Wszyscy trafili za kraty, bo byli poszukiwani przez wymiar sprawiedliwości. W sumie w ostatnim czasie tyscy policjanci zatrzymali 4 poszukiwane osoby. 

Pierwszy z nich został zatrzymany 24 maja. 

„Mundurowi ustalili, że poszukiwany mężczyzna może przebywać w mieszkaniu swojej partnerki na terenie Chorzowa. Ich informacje potwierdziły się – 51-latek został zatrzymany na podstawie listu gończego wydanego przez Prokuraturę Rejonową w Mikołowie. Kolejnego poszukiwanego policjanci zatrzymali 30 maja. Według ustaleń 26-latek miał przebywać na jednej z posesji przy ulicy Zrębowej w Tychach. W trakcie obserwacji mundurowi od razu zauważyli pojazd, którym według wcześniejszych ustaleń, miał poruszać się mężczyzna. Chwilę później został zatrzymany i przewieziony do aresztu, gdzie odbywa sześciomiesięczną karę pozbawienia wolności” – informuje Paulina Kęsek z tyskiej policji. 

Reklama

To jednak nie wszystko. Następnego dnia tyscy kryminalni udali się do miejscowości Gostyń. Tam, według posiadanych informacji miał przebywać mężczyzna poszukiwany listem gończym do odbycia 172 dni kary pozbawienia wolności. 

„Mundurowi zastali go podczas prac dekarskich na jednym z domów. 26-latek został zatrzymany, a następnie doprowadzony do aresztu śledczego. Jednym z ostatnich zrealizowanych poszukiwań było zatrzymanie 38-latka, za którym Prokuratura Rejonowa Katowice-Wschód wydała list gończy. Policjanci najpierw wytypowali miejsce pobytu poszukiwanego, ustalając, że wynajmuje mieszkanie w Krakowie. Ze zgromadzonych informacji wynikało też, że 10 czerwca mężczyzna ma przemieszczać się swoim samochodem na jednym z parkingów w Tychach. Mundurowi szybko namierzyli pojazd i zatrzymali mężczyznę, a następnie umieścili w areszcie” – dodaje rzecznik tyskiej policji. 

Oprócz listów gończych, sądy i prokuratury wydają zarządzenia, postanowienia i nakazy doprowadzenia, celem których jest ustalenie miejsca pobytu lub przeprowadzenie z poszukiwanymi osobami czynności procesowych.

Reklama