Problemy pasażerów Kolei Śląskich m.in. z Tychów. Wiatr i powalone drzewa spowodowały nie lada problemy dla pasażerów Kolei Śląskich. Ciągle występują opóźnienia, odwołano też część pociągów. Jedne z większych problemów dotknęły pasażerów z Tychów.

Utrudnienia pojawiły się w niedzielę po godzinie 19.00. Na szlaku Sól – Zwardoń, przewróciło się drzewo na sieć trakcyjną, drzewo usunięto o godz. 23:15. Potrzebne było pogotowie energetyczny do usunięcia usterki liny nośnej. Na odcinku Żywiec – Zwardoń za 5 pociągów Kolei Śląskich  wprowadzono autobusową komunikację zastępczą.

To właśnie z tego powodu – braków taborowych Kolei Śląskich spowodowanych uwięzieniem składów na stacji Zwardoń i Ustroń (5 jednostek) odwołano 5 pociągów w relacji Tychy – Tychy Lodowisko oraz 1 pociąg w relacji Katowice – Tychy Lodowisko. Dzisiaj utrudnienia nadal występują.

Reklama

– Z powodu silnych podmuchów wiatru na odcinkach Żywiec – Zwardoń, Tychy Lodowisko – Tychy oraz Chybie – Ustroń – Wisła Głębce za część pociągów nadal kursują zastępcze autobusy – informują Koleje Śląskie.

Aktualną listę utrudnień i opóźnień znajdziecie tutaj.

 

Reklama