Rock na Plaży / fot. UM Tychy

Spięty, Illusion i Dżem zagrają w Tychach. Szukają też młodych zespołów, które wystąpią i powalczą o nagrodę Prezydenta Miasta Tychy w ramach festiwalu „Rock na Plaży”. Ten odbędzie się 7 września na Paprocanach, a do 19 lipca mogą zgłaszać się zespoły, które chcą wziąć udział w konkursie. 

Dwa zespoły zostaną wybrane na podstawie nadesłanych zgłoszeń, natomiast trzecim uczestnikiem jest laureat VIII edycji konkursu „Dla Tych zagrają – Nowa Fala Tyskich Brzmień 2024” – zespół Viadomo.

Do przeglądu konkursowego mogą przystąpić soliści, grupy i zespoły muzyczne, które wykonują szeroko pojętą muzykę rockową wraz z jej różnymi odmianami, opartą na własnym repertuarze. Warunkiem uczestnictwa w konkursie jest przesłanie zgłoszenia i pięciu utworów, z których przynajmniej dwa muszą być zarejestrowane „na żywo”.

Reklama

Termin nadsyłania zgłoszeń i materiałów upływa 19 lipca 2024 r.  Decydująca jest data wpłynięcia zgłoszenia na skrzynkę mailową Organizatora. Wyniki kwalifikacji do finałowego przeglądu konkursowego zostaną ogłoszone do 25 lipca 2024 r. na profilu Facebook Miejskiego Centrum Kultury w Tychach oraz na stronie www.kultura.tychy.pl.

W skład Jury wchodzą:
przedstawiciel dziennikarzy muzycznych i przewodniczący jury – Paweł Chowaniec,

przedstawiciel autorów tekstów – Kazimierz „Filo” Galaś,

przedstawiciel Miejskiego Centrum Kultury w Tychach – Piotr Kumor.

Będą oni oceniać:  aranżację, spójność stylistyczną, dobór elementów muzycznych, wokal (czystość, prawidłowa intonacja, emisja głosu, barwa, interpretacja tekstu, dykcja, dobór tekstu, siłę przekazu oraz całościowe wrażenie artystyczne). Wszystkie niezbędne informacje dotyczące udziału w konkursie znajdują się w regulaminie.

Zwycięski zespół zostanie uhonorowany Nagrodą Prezydenta Miasta Tychy w wysokości 7 000 złotych brutto. Laureat zagra też płatny (7 000 zł brutto) koncert bezpośrednio przed trzema głównymi gwiazdami na następnej edycji festiwalu „Rock na Plaży 2025” – 6 września 2025 r. lub innym wydarzeniu wskazanym przez Organizatora. Trzy finałowe zespoły konkursowe otrzymają na podstawie zawartej umowy honorarium w wysokości 1 000 zł netto.

Regulamin i załączniki dostępne są na stronie kultura.tychy.pl.

Reklama