Pociąg / fot. Tychy24.net

Stacje Tychy – Tychy Lodowisko jak miejskie metro? Koleje Śląskie rozważają obniżenie cen na tym odcinku, podobnie miałoby się to stać na trasie choćby Katowice-Podlesie-Katowice dla mieszkańców Katowic. Pociąg to jeden z najszybszych o ile nie najszybszy i najwygodniejszy środek transportu na odcinku Tychy-Katowice. Możliwe, że kolej będzie też funkcjonować jak miejskie metro na krótszych odcinkach.

W Tychach – zwłaszcza w godzinach szczytu przejazd pociągiem na odcinku Tychy-Tychy Lodowisko jest znacznie szybszy niż komunikacją miejską czy samochodem. Zwłaszcza teraz, kiedy miasto będzie prowadziło asfaltowanie odcinków dróg od ulicy Burchego aż do granic z miastem Mikołów. Roboty drogowe to jedno, ale obciążenie dróg w godzinach szczytu to kolejna kwestia, która utrudnia przejazd, a nie ma co się oszukiwać – miasto coraz bardziej się korkuje. Rozładować ruch mogą pomóc Koleje Śląskie.

„Jest to jeden ze sposobów, który mógłby zabezpieczyć krótko bieżne potrzeby naszych pasażerów” –mówi prezes Kolei Śląskich, Patryk Świrski o możliwym obniżeniu cen biletów na trasie Tychy-Tychy Lodowisko i tym samym utworzeniu „miejskiego metra”.  „Nie ma szybszego sposobu na to, żeby się poruszać nawet w tak dobrze skomunikowanym mieście jak Tychy i taka możliwość jest brana pod uwagę. Mamy kilka odcinków, które można by nazwać takim miejskim metrem naziemnym” – dodaje.

Reklama

Oprócz Tychów, prezes Kolei Śląskich wymienia tutaj stacje na odcinku od Katowic Podlesia do dworca PKP w Katowicach. Na razie jednak konkretów brak – przewoźnik rozważa możliwe opcje. Obecnie nie wiadomo, czy w temat włączone zostanie miasto Tychy. Koleje Śląskie to spółka należąca do Urzędu Marszałkowskiego, którym kieruje marszałek Jakub Chełstowski. Tutaj warto zauważyć, że ostatnio pogłębiła się współpraca na linii Urząd Marszałkowski – Miasto Tychy. Do sprawy będziemy jeszcze wracać.

Reklama