Mecz e-sportowy na Stadionie Miejskim w Tychach /fot. GKS Tychy

Na Stadionie Miejskim w Tychach będą trenować profesjonalne granie na komputerach, powstał Gaming House, w którym będzie się szkolić drużyna e-sportowa pod marką GKS Tychy. Obiekt będzie też służył komercyjnie innym drużynom, które będą mogły go wynajmować i trenować swoje umiejętności. Co ciekawe, wyposażenie w odpowiedni sprzęt komputerowy zapewnili prywatni partnerzy inicjatywy.

W środę klub zaprezentował drużynę Counter-Strike. Młodzi Gracze Esportowej Akademii GKS Tychy będą mieli okazję współpracować z czołowym polskim zespołem – tomorrow gg.

-Postanowiliśmy dać szansę młodym zawodnikom z Tychów, którzy identyfikują się z naszym miastem. Są to bardzo ambitni ludzie nastawieni przede wszystkim na rozwój i osiąganie coraz lepszych wyników. W naszej akademii chcemy stworzyć im jak najlepsze warunki.  Jesteśmy klubem otwartym na nowe inicjatywy. E-Sport to obszar, który ciągle się rozwija, a scena Counter Strike’a sukcesywnie się rozrasta- mówi Grzegorz Bednarski, prezes Tyskiego Sportu.

Reklama

Zawodnicy Esportowej drużyny GKS Tychy mają od 18-24 lat.

– Poznaliśmy się w trakcie turnieju. Graliśmy w finale, ale wtedy jeszcze w przeciwnych zespołach. Po meczu wymieniliśmy się kontaktami i tak zaczęliśmy wspólnie grać. Traktujemy, to bardzo poważnie i chcemy się rozwijać. Podpisanie kontraktu z GKS Tychy otwiera przed nami nowe możliwości. Marzeniem każdego gracza jest zaistnienie na e-sportowej scenie – dodaje Artur Kościelny, kapitan drużyny CS:GO.

Zespół tommorow gg został oficjalnym partnerem GKS Tychy w obszarze e-sportu. W ubiegły piątek zawodnicy tej drużyny awansowali na Puchar Polski Cybersport, który będzie rozgrywany w trakcie Intel Extreme Masters w Katowicach.

– Strategiczne partnerstwo nawiązane w dniu dzisiejszym z GKS Tychy z pewnością przyniesie w niedługim czasie korzyści nie tylko dla naszej drużyny, ale przede wszystkim dla wszystkich fanów organizacji tomorrow.gg. Udostępnienie infrastruktury, wymiana wiedzy oraz wsparcie, które otrzymamy przełożymy na profesjonalizację naszych struktur oraz zwiększenie ilości i jakość treści, które jako organizacja planujemy dostarczać naszej społeczności. Jesteśmy przekonani, że jest to początek owocnej koalicji w której wesprzemy GKS Tychy naszym wieloletnim doświadczeniem na rynku esportowym, aby wspólnie realizować ekscytujące projekty  podkreśla Mikołaj Pecko , CEO tomorrow.gg.

tomorrow.gg foto Lukasz Sobala / Press Focus

Dzięki sponsorom, Gaming House w Tychach został wyposażony w nowoczesny, bardzo dobrej klasy sprzęt komputerowy. Z powodzeniem mogą na nim trenować najlepsi e-sportowi gracze.

– To przede wszystkim projekt komercyjny, dzięki któremu do klubu wpłyną pieniądze. Już teraz prowadzimy rozmowy z potencjalnymi zespołami. Tak naprawdę drużyny z całego świata mogą do nas przyjechać.  Przed oficjalnym otwarciem mieliśmy już okazję gościć dwie profesjonalne drużyny. Dzięki zaangażowaniu sponsorów przygotowaliśmy w pełni wyposażone pomieszczenia dla graczy. Oferujemy jednak nie tylko możliwość wynajęcia Gaming House. Zawodnicy mają dodatkowo zapewniony nocleg, wyżywienie, odnowę biologiczną czy wsparcie fizjoterapeutów podkreśla Grzegorz Bednarski.

Na razie nie są jeszcze znane szczegóły, co do kosztów wynajmu Gaming House.

Reklama