Wodny Plac Zabaw na Paprocanach /fot. UM Tychy

Chcą budowy Wodnego Placu Zabaw w jednej z tych dwóch lokalizacji. Niedawno informowaliśmy o tym, że miasto chce aby w Parku Jaworek powstał drugi Wodny Plac Zabaw. Pierwszy znajduje się na Paprocanach. O ile lokalizacja obiektu w Parku Jaworek nie jest jeszcze pewna, to pojawiła się kolejna propozycja. Radny Dariusz Wencepel ze Stowarzyszenia Tychy Naszą Małą Ojczyzną (STMO), chce aby Wodny Plac Zabaw powstał w rejonie osiedl A lub B.

Stosowny wniosek w sprawie tej jakże popularnej inwestycji, która w Tychach pojawiła się jako jedna z pierwszych w regionie, radny Wencepel złożył w trakcie posiedzenia ostatniej Komisji Finansów Publicznych. Wystąpił do prezydenta miasta o zabezpieczenie pieniędzy w 2018 roku na realizację inwestycji. Zaproponował dwie lokalizacje – okolice ryneczku w Starych Tychach lub rejon Parku Górniczego na osiedlu A – to tam był niegdyś basen otwarty.

– Ogólnie mamy na razie jeden Wodny Plac Zabaw, który cieszy się dużym zainteresowaniem dzieci i młodzieży. Problem w tym iż wszystkie takie wodne atrakcje znajdują się w południowej części miasta, dzieci z północnych dzielnic i osiedli mają tam daleko i do tego ciągle występują problemy z parkowaniem – mówi Dariusz Wencepel, radny STMO. – Dlatego wpadłem na pomysł aby kolejny tego typu obiekt zlokalizować po drugiej stronie miasta tak aby stał się bardziej dostępny dla większej grupy odbiorców, a także dlatego iż w rejonie osiedla A był kiedyś basen odkryty – dodaje.

Reklama

Za wnioskiem opowiedzieli się wszyscy członkowie komisji. O tym czy zostanie uwzględniony zdecydują władze Tychów.

Pomysł powstania drugiego Wodnego Placu Zabaw w Tychach został ciepło przyjęty przez mieszkańców, podobnie propozycja budowy otwartego basenu w rejonie Paprocan. Tam woda od lat jest w bardzo złym stanie, a przez większość sezonu kąpią się tam tylko sinice.

Reklama