Trolejbus / fot. Tychy24.net

Strona MZK Tychy przestaje istnieć. Gdzie szukać rozkładu jazdy? Od 1 stycznia 2019 roku Górnośląsko-Zagłębiowska Metropolia przejmuje organizację komunikacji publicznej na terenie miast należących do KZK GOP, MZK Tychy i MZKP Tarnowskie Góry. Strona MZK Tychy, na której do tej pory można było sprawdzić rozkład jazdy przestaje istnieć.

– Uprzejmie informujemy, iż od dnia 1 stycznia 2019 r. organizację komunikacji m. in. na terenie gmin Porozumienia Tyskiego przejmie od MZK Tychy powołana przez Górnośląsko – Zagłębiowską Metropolię jednostka Zarząd Transportu Metropolitalnego, z siedzibą w Katowicach, ul. Barbary 21A. W związku z powyższym od dnia 1 stycznia 2019 r. obowiązujące rozkłady jazdy, komunikaty i inne informacje z obszaru Porozumienia Tyskiego będą zamieszczone na stronie internetowej Zarządu Transportu Metropolitalnego po adresem www.metropoliaztm.pl. Pasażerowie którzy po ww. dniu w przeglądarce internetowej wpiszą adres MZK zostaną automatycznie przekierowani na stronę Zarządu Transportu Metropolitalnego – poinformowali urzędnicy MZK Tychy.

W nowej taryfie wszystkie ceny biletów pozostają bez zmian. Nie zmienia się również ich zakres obowiązywania. Wszystkie bilety okresowe kupione w roku 2018 zachowują swoją ważność. Bezterminowo ważność zachowują również bilety jednorazowe.

Reklama

 

Reklama