Święto Niepodległości / fot. Policja

Święto Niepodległości w Tychach. Było bezpiecznie, pobiegło kilkaset osób w drugiej edycji biegu w Parku pod Żyrafą. Obchody w Tychach można uznać za udane.

Z okazji 101 rocznicy odzyskania Niepodległości w kościele pw. św. Krzysztofa w Tychach odprawiona została msza św. w intencji Ojczyzny. Następnie odbył się przemarsz ulicami miasta przed Pomnik Niepodległości.

– Aby nie doszło do zakłóceń ładu i porządku publicznego ani też zdarzeń drogowych, w tym czasie nad bezpieczeństwem uczestników czuwali tyscy policjanci, wspierani przez funkcjonariuszy Straży Miejskiej – informuje tyska policja.

Reklama

Szczególną popularnością cieszył się tegoroczny Bieg Niepodległości. II edycja wydarzenia przyciągnęła niespełna 500 biegaczy.

– Kiedy rozpoczynaliśmy organizowanie biegu rok temu, nie spodziewaliśmy się tak pozytywnego oddźwięku. Było sporo komentarzy pozytywnych, ale Park Jaworek sam w sobie jest super miejscem na kameralne wydarzenia. No właśnie, kameralne. Wczorajszy dzień pokazał, że Bieg Niepodległości w Tychach nie jest już wydarzeniem kameralnym.
Wczorajszy dzień był dla nas niesamowity. Szykowaliśmy się na ok. 400 uczestników, a było ich jeszcze blisko 100 więcej – mówi Tomasz Musioł, organizator wydarzenia. – To było fantastyczne widzieć te uśmiechy ludzi i czuć tą patriotyczną atmosferę. Mieszkańcy naszego województwa stanęli na wysokości zadania! 487 uczestników II edycji biegu to bez wątpienia bardzo miłe zaskoczenie dla nas – dodaje.

 

Reklama