Od lewej: Andrzej Dziuba, prezydent Tychów i marszałek Jakub Chełstowski / fot. Tychy24.net

Świętowali 25-lecie Okręgowej Izby Przemysłowo Handlowej w Tychach. Rozdawali statuetki Prometeusza i Integratory. To właśnie przyznanie statuetki Prometeusza OIPH marszałkowi i tyszanionowi Jakubowi Chełstowskiemu zakończyło uroczystości w Zameczku Myśliwskim w Promnicach.

Uroczystości rozdania statuetek, to coroczna wydarzenie gromadzące przedstawicieli samorządu, parlamentu i biznesu. W trakcie laudacji na cześć marszałka przypomniano jego wieloletnią działalność społeczną w Tychach, a także inicjatywy podejmowane już w Urzędzie Marszałkowskim jak Śląski Pakiet dla Gospodarki wart 1,4 mld zł. Przypomniano też, że to za rządów Chełstowskiego do regionu ma wpłynąć ponad 5 mld euro funduszy unijnych.

25-lecie OIPH w Zameczku Myśliwskim w Promnicach / fot. Tychy24.net

Wręczono także okolicznościowe integratory 25-lecie. Otrzymali je m.in: zajmująca się ekologią Ewa Dziekońska ks. prałat Józef Szklorz (parafia bł. Karoliny), Paweł Drzewiecki (obecnie dyrektor Teatru Małego, wcześniej MCK Tychy), Klub GKS Tychy – nagrodę odebrał Leszek Bartnicki (prezes GKS Tychy).

Reklama

W kategorii firma nagrodę otrzymała spółka Carboautomatyka, przedsiębiorcą 25-lecia został Stanisław Rosa, szef firmy Rosa.