/fot. WORD Katowice

To będzie jedno z największych wydarzeń w Tychach w trakcie tegorocznych wakacji. M.in. bezpłatne symulatory dachowania, jazdy i konkursy z nagrodami. Do tego rowerowy tor przeszkód, badanie czasu reakcji czy sprawdzanie swoich umiejętności w alkogoglach. To tylko niektóre bezpłatne atrakcje zaplanowane w trakcie otwarcia Regionalnego Centrum Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego w Tychach.

Huczne otwarcie zaplanowano na 26 lipca w Tychach przy al. Jana Pawła II 3. Na wydarzenie, które odbędzie się w godzinach od 12.00-17.00 zapraszają marszałek województwa śląskiego Jakub Chełstowski oraz dyrektor Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego Łukasz Drob.

Wydarzenie odbędzie się w tyskiej siedzibie WORD-u. Chętni będą mogli przejść próbne egzaminy na prawo jazdy – zarówno w części praktycznej jak i teoretycznej, przygotowane zostaną także symulatory jazdy – samochodami oraz na motocyklach. Np. symulator jazdy skuterem to urządzenie uczące pokory i ostrożności na drodze – w tym przede wszystkim ograniczonego zaufania względem innych uczestników ruchu drogowego. Podczas poruszania się skuterem lub motocyklem, gdy przekroczymy prędkość i ktoś wyjedzie z drogi podporządkowanej wymuszając pierwszeństwo, przy dużej prędkości raczej nie zdążymy zareagować. Do tego na drodze po której poruszamy się w wirtualnym świecie pojawiają się m.in. takie elementy jak rozsypany piach czy plamy oleju obniżające przyczepność opon.

Reklama

Ci rządni większych wrażeń będą mogli skorzystać z symulatora dachowania oraz zderzeń, a także sprawdzić czas swoich reakcji na drodze.

Miłośnicy jednośladów będą mieli możliwość sprawdzenia swoich umiejętności na rowerowym torze przeszkód. Zaplanowano też szkolenie z pierwszej pomocy oraz prezentację sprzętu policyjnego. W trakcie wydarzenia odbędzie się też konkurs z nagrodami.

Reklama