Szkoła Podstawowa / fot. Tychy24.net

Szkoła Podstawowa nr 37 w Tychach zaprasza na dzień otwarty. Uczniów, którzy chcą do klas dwujęzycznych. Dzień otwarty odbędzie się 23 lutego o godzinie 17.00.

W Tychach trwa nabór do klas 7 dwujęzycznych. Uczniów swoją ofertą chce przyciągnąć Szkoła Podstawowa nr 37 im. Kornela Makuszyńskiego. Uczniowie dobrze radzący sobie z językiem angielskim mogą starać się o miejsce w klasie siódmej dwujęzycznej w nadchodzącym roku szkolnym 2023-24.

„Klasa dwujęzyczna oznacza nie tylko zwiększoną liczbę godzin języka angielskiego (pięć zamiast trzech) ale także inne przedmioty nauczane częściowo po angielsku” – informuje dyrektor Karina Bryja.

Reklama

Na uczniów czekać będą atrakcje takie jak anglojęzyczne warsztaty, wycieczki oraz spotkania z ciekawymi postaciami. W bieżącym roku szkolnym doszło już m.in. do wizyt w American Corner poświęconych kulturze Stanów Zjednoczonych, tygodniowych warsztatów Euroweek z wolontariuszami z całego świata oraz wirtualnego spotkania ze szkocką pisarką Marianne Wheelaghan. Zainteresowani szóstoklasiści oraz ich rodzice mogą już składać wnioski o przyjęcie w sekretariacie SP 37. Natomiast ci, którzy chcą na własne oczy przekonać się co ma do zaoferowania tyska szkoła, mogą odwiedzić ją podczas Open Day – Dnia Otwartego, który rozpocznie się w czwartek 23.02 o godzinie 17.00.

„Chcemy pokazać naszym przyszłym uczniom nasze prawdziwe szkolne życie” – mówi Marcin Melon, nauczyciel języka angielskiego. „Dlatego nasi goście obejrzą lekcję z udziałem naszych uczniów oraz przedstawienie teatralne „Hamlet” w ich wykonaniu. Będą też mogli porozmawiać z młodzieżą oraz nauczycielami” – dodaje.

Reklama