/ fot. UM Tychy

Szykują się kolejne utrudnienia dla kierowców w Tychach. Ruszają od 4 października. Jak zapowiedział Miejski Zarząd Ulic i Mostów w Tychach, prace prowadzone będą etapami od ulicy Burschego do granicy z miastem Mikołowem.

Na wybranych fragmentach kładziona będzie nowa asfaltowa nakładka. Łącznie wyremontowanych zostanie blisko 20 000 m2 drogi.

„W ramach prac przy budowie systemu ITS, skrzyżowania na ul. Mikołowskiej zostały przebudowane” – mówi Artur Kruczek, dyrektor Miejskiego Zarządu Ulic i Mostów w Tychach. „Teraz naprawiana będzie nawierzchnia drogi pomiędzy skrzyżowaniami” – dodaje.

Reklama

Ulica Mikołowska przejdzie remont na wybranych fragmentach na odcinku od ul. Burschego w kierunku granicy miasta z Mikołowem, największego nasilenia prac należy spodziewać się z chwilą, gdy roboty będą prowadzone od wysokości wiaduktu w stronę ul. Wierzbowej.

By zminimalizować utrudnienia prace podzielono na etapy. Na remontowanych odcinkach ruch będzie odbywał się przy zawężeniu jezdni – momentami nawet do jednego pasa. Wówczas wprowadzone zostanie ręczne sterowanie ruchem. Kierowców prosimy o ostrożną jazdę i stosowanie się do znaków.

Remont potrwa do listopada, a jego koszt to blisko 2 mln. zł.