Trasa przejazdu Tour de Pologne / fot. Policja

Tour de Pologne przejdzie dzisiaj przez Tychy. Będą utrudnienia, kierowcy jadący DK44 muszą się liczyć z dużymi zmianami w organizacji ruchu. 

Kolarze będą jechali trasą DK-44 od strony Mikołowa, ulicą Beskidzką, a następnie ul. Strzelecką, Szojdy, Targiela, Jedności i Bieruńską w kierunku Świerczyńca. Planowo, utrudnienia w ruchu rozpoczną się około godziny 14.30, a wszystkie odcinki dróg, przez które przejeżdżał będzie peleton, będą wyłączone z ruchu.

O bezpieczeństwo zawodników na trasie przejazdu będą dbać służby porządkowe organizatora, funkcjonariusze Ochotniczych Straży Pożarnych oraz policjanci. Zwracamy się z informacją do mieszkańców, ale także kibiców i osób, które świadczą usługi transportowe, że w związku z wyścigiem wystąpią czasowe utrudnienia w ruchu drogowym. 

Reklama

Utrudnień tych należy spodziewać się od godziny 14.30, w zależności od przebiegu przejazdu. Wjazd peletonu uzależniony jest głównie od warunków atmosferycznych i średniego tempa jazdy kolarzy. Ruch na trasie wyścigu zostanie otwarty bezpośrednio po przejeździe peletonu

„Apelujemy do kierowców o taką organizację wyjazdów, aby przez miejsca wyznaczone do wyścigu przejeżdżać przed bądź po planowanym czasie zamknięcia drogi. W trakcie wyścigu i zamknięcia tras poszczególnych jego etapów zalecamy objazdy. Apelujemy także o zachowanie ostrożności, rozsądku i stosowanie się do poleceń policjantów i innych osób wyznaczonych do zabezpieczenia wyścigu” – czytamy w komunikacie policji. 

Reklama