/ fot. Policja

Tragiczny wypadek na DK44. Do tragicznego wypadku doszło w poniedziałek (20.11) na mikołowskim odcinku DK44. Kierujący audi tyszanin potrącił 3 osoby na przejściu dla pieszych. Dwoje dzieci nie żyje.

Do tragicznego wypadku doszło około godziny 18.20. Kierowca jechał z Katowic do Tychów. Tragiczne zdarzenie miało miejsce na skrzyżowaniu DK 44 z ul. Podleską. To nieopodal osiedla Kochanowskiego.

– 13-latka zginęła na miejscu, zaś 14-latka zmarła podczas reanimacji w karetce pogotowia. Poszkodowany mężczyzna trafił do miejscowego szpitala. Doznał obrażeń głowy i złamania nogi. Jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo – informuje sierżant Ewa Sikora z mikołowskiej policji.  Droga została zablokowana w obu kierunkach.

Reklama

Aktualizacja: 

– Kierujący osobówką 31-latek niezwłocznie po zdarzeniu został przewieziony do budynku komendy, gdzie wykonano z nim szereg czynności, między innymi poddano badaniu na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu. Mężczyzna był trzeźwy. Decyzją Prokuratora Rejonowego w Mikołowie, człowiek ten został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu, gdzie w tej chwili oczekuje na dalsze czynności – dodaje rzecznik mikołowskiej policji.

Utrudnienia w ruchu występowały do godz. 23:00.

Reklama