Transport medyczny ze szpitala w Tychach / fot. Tychy24.net

Trwa przenoszenie pacjentów z Megrez Szpitala Wojewódzkiego. Na razie jeszcze nie znamy konkretnych liczb, ale prawdopodobnie jutro szpital będzie już hospitalizował tylko chorych z podejrzeniem koronawirusa (COVID-19). Jak długa potrwa sytuacja i co z zabiegami planowanymi.

Na razie u jednego pacjenta w Tychach stwierdzono chorobę. Obecnie obywatel Ukrainy przebywa na oddziale zakaźnym w Tychach. To mężczyzna w średnim wieku, w dobrym stanie zdrowia.

Szpital w Tychach jeszcze wczoraj wstrzymał przyjęcia pacjentów i przeniósł nocną opiekę i świąteczną w poprzednie miejsce, czyli w rejon przychodni przy szpitalnych. To właśnie tam można odbierać wyniki badań i inne dokumenty.

Reklama
Nocna i świąteczna opieka w Tychach / fot. Tychy24.net

– Wypisy, karty informacyjne oraz inne dokumenty można odbierać codziennie w nocnej i świątecznej opiece do godziny 14.00 (tel. kontaktowy 32 325 53 00) – poinformowała spółka Megrez.

Na razie nie jest możliwe, żeby określić jak długo szpital będzie funkcjonował w trybie placówki o profilu zakaźnym.

– Prosimy więc pacjentów o rozważenie możliwości skorzystania z pomocy medycznej w innych placówkach, które wykonują takie procedury – podkreśla w komunikacie lecznica.

 

Reklama