Koncepcja placu Konstytucji 3 Maja w Tychach / fot. UM Tychy

Trzy oferty na przebudowę placu przy kościele w Tychach. Najdroższa opiewa na prawie 2,4 mln zł. Chodzi o przebudowę Placu Konstytucji 3 Maja. Ma się tam pojawić więcej zieleni, przebudowany zostanie też parking. Plac znajduje się przy kościele pod wezwaniem św. Jana Chrzciciela.

W planach miasta jest remont parkingu znajdującego się przy kościele, zostanie zastosowana tam wodoprzepuszczalna nawierzchnia, pojawią się też miejsca dla osób niepełnosprawnych. Docelowo nowe miejsca parkingowe pojawią się też w pasie ulicy Żwakowskiej.

„W projekcie ważną rolę pełni nowe zagospodarowanie zieleni i nowe nasadzenia krzewów, bylin i drzew. Zależy nam na stworzeniu dodatkowych przestrzeni zacienionych, wydzieleniu strefy parkingu oraz co bardzo istotne z uwagi na zmiany klimatyczne: gospodarowaniu wód opadowych – przekonywała Hanna Skoczylas, wiceprezydent Tychów ds. zrównoważonego rozwoju.

Reklama

Miasto ogłosiło przetarg do przygotowanej wcześniej koncepcji. Urząd chce wydać na inwestycję 1 610 000 zł. Trzy oferty, które wpłynęły do magistratu to kolejno: Konsorcjum z firmą Lider – Gama na czele za 2 395 500 zł. Druga oferta to Przedsiębiorstwo Budowlano – Projektowe DROKAN-2 z kwotą 1 841 310 zł oraz Przedsiębiorstwo Budowlano-Drogowe Drokan-1, które złożył najtańszą ofertę 1 650 000 zł.

Obecnie miasto jeszcze oficjalnie nie rozstrzygnęło przetargu.