Kobieca pięść / fot. UM Tychy

Od początku maja ruszają w Tychach bezpłatne zajęcia z samoobrony dla kobiet. W zajęciach mogą wziąć udział panie niezależnie od wieku i kondycji fizycznej.

Cykl bezpłatnych zajęć dla kobiet rozpocznie się 6 maja i będzie odbywał się w każdą sobotę zarówno maja jak i czerwca. Kurs prowadzony będzie przez funkcjonariuszy Straży Miejskiej w Zespole Szkół nr 5 w Tychach (ul. Edukacji 11). Zajęcia mają odbywać się o godzinie 10.00.

Na co mogą liczyć kobiety w trakcie zajęć? Program szkolenia obejmuje m.in. zajęcia z zakresu praktycznej samoobrony i walki wręcz, podnoszenia poziomu sprawności ogólnej, symulacje zagrożeń, podstawowe sposoby obrony przez napastnikiem, czy identyfikowanie zachowań agresywnych i niebezpiecznych.

Reklama

Zgłoszeń można dokonywać pod numerem 728835004 lub mailowo: honorata.bonczak@umtychy.pl.

Tyska policja ciągle poszukuje około 60-letnie mężczyzny, który może mieć związek z napaścią na kobietę w centrum Tychów. Chodzi o zdarzenie, do którego doszło na ulicy Dmowskiego.

Poszukiwany mężczyzna / fot. Policja

– Tyscy kryminalni poszukują świadków zdarzenia, w którym nieznany mężczyzna dokonał uszkodzenia ciała kobiety. Do zdarzenia doszło w dniu 01 listopada 2016r. pomiędzy godz. 11.30-12.00 na alejce w Tychach przy ul. Dmowskiego, od strony Szkoły Podstawowej nr 35 – informuje policja.

Każdy kto wie cokolwiek na temat tego zdarzenia, proszony jest o kontakt z Komendą Miejską Policji w Tychach pod nr tel. (32) 325 63 39 lub (32) 325 62 55.

Reklama