W Tychach mamy pasy, które prowadzą na manowce. Chodzi o skrzyżowanie łączące ulicę Biblioteczną z Bohaterów Warszawy, nieopodal placu Baczyńskiego. Pasy dziwią mieszkańców, bo prowadzą de facto do fragmentu rozebranego budynku. Po sygnałach od naszych użytkowników sprawdziliśmy o co chodzi.

Pasy rzeczywiście budzą wątpliwości, bo na pierwszy rzut oka zdaje się, że ktoś poszalał z farbą, ale nic bardziej mylnego. Jak się dowiedzieliśmy do pasów zostanie doprowadzony chodnik.

– W zeszłym tygodniu zwróciliśmy się do Miejskiego Zarządu Ulic i Mostów żeby doprowadzono w tym miejscu chodnik – powiedział nam Artur Kruczek, naczelnik Wydziału Komunikacji Urzędu Miasta Tychy. Na chwilę obecną nie wiemy ile MZUiM-owi zajmie doprowadzenie chodnika.

Reklama

Wiadomo natomiast, że cały ten fragment ulicy Bohaterów Warszawy będzie zmodernizowany. W miejsce dawnej ruiny budowany jest nowy obiekt – obecnie trwa zmiana inwestora i związany z tym uzgodnienia.

Docelowo w budynku powstanie kilka mieszkań i lokale biurowo-usługowe. Pojawi się też nowy chodnik oraz kilka dodatkowych miejsc parkingowych.

Budowany obiekt / fot. Tychy24.net
Reklama