Budowa parkingu przy ulicy Cichej / fot. MZUiM Tychy

W Tychach powstanie 60 miejsc parkingowych: W Tychach już niebawem pojawią się nowe miejsca parkingowe przy kościele i szpitalu. 

Pierwszy w parkingu na 49 miejsc jest realizowany przy Szpitalu Miejskim na ulicy Cichej. Chodzi o teren między lecznicą a stacją kolejową „Tychy Bielska”. Koszt budowy parkingu to prawie pół miliona złotych.

– Ponadto zadanie obejmuje nasadzenie drzew i krzewów, a nowy parking zostanie oświetlony, odwodniony i oznakowany. Inwestycja jest już w końcowej fazie realizacji i powinna zakończyć się jeszcze w sierpniu – informuje Agnieszka Kijas z Miejskiego Zarządu Ulic i Mostów w Tychach.

Reklama

Parking pomoże rozwiązać problem z parkowaniem przy Szpitalu Miejskim, gdzie bardzo trudno pozostawić samochód. Podobna sytuacja występuje przy Megrez Szpitalu Wojewódzkim.

To nie jedyne miejsca parkingowe, które powstają w Tychach. 11 miejsc parkingowych powstanie natomiast na ulicy Paprocańskiej nieopodal parafii pw. św. Franciszka i św. Klary. Dzisiaj (07.08) zaplanowano odbiór inwestycji, która ma kosztować w sumie 60 tys. zł.

Reklama