W Tychach uczą jak korzystać z komunikacji miejskiej. Podróżujących z wózkiem dziecięcym i na wózku inwalidzkim

A. Maciaszczyk

W Tychach uczą jak korzystać z komunikacji miejskiej: Miejski Zarząd Komunikacji w Tychach wspólnie z PKM Tychy i Tyskimi Liniami Trolejbusowymi postanowił edukować mieszkańców na temat prawidłowego i bezpiecznego podróżowania z wózkiem dziecięcym i na wózku inwalidzkim. Nagrali nawet materiały wideo w ramach kampanii.

Korzystający z komunikacji miejskiej dowiedzą się z filmików jak podróżować z wózkiem lub na wózku, jak wchodzić i wychodzić z autobusu oraz jak ustawić się wewnątrz pojazdu. Co ciekawe, na filmie widać, że w przypadku więcej niż jednego wózka dziecięcego w trolejbusie może być problem z miejscem, nie mówiąc już o dodatkowych pasażerach, których na filmiku instruktażowym jest jak na lekarstwo.

Warto zapamiętać natomiast, że osoby na wózkach powinny też nawiązać kontakt z kierowcą, który opuści rampę, pomoże wjechać do pojazdu oraz opuścić go na odpowiednim przystanku.

Reklama

MZK Tychy wraz z operatorami PKM Tychy oraz TLT Tychy liczy, iż dzięki emisji spotów w internecie na stronach przewoźników i portalach społecznościowych oraz w środkach transportu publicznego autobusach i trolejbusach poprawi się bezpieczeństwo przewozu oraz wyeliminowane zostaną niebezpieczne przypadki” – czytamy w komunikacie MZK Tychy.

Reklama