fot. Policja

W Tychach zabierali prawa jazdy kierowcom . Tyska policja w ostatnim czasie zatrzymała prawa jazdy 5 kierowcom. Wszyscy jechali zbyt szybko, powodując tym samym zagrożenia na drodze.

W trakcie minionego weekendu w sumie policjanci zatrzymali 5 kierowcom dokumenty. Wszystko w ramach odbywającej się akcji „Zatrzymaj pirata”.

Szaleńcze rajdy na drogach to zagrożenie dla każdego uczestnika ruchu drogowego. Wszyscy kierowcy zostali pozbawieni prawa jazdy w skutek rażącego przekroczenia prędkości dopuszczalnej w obszarze zabudowanym (powyżej 50 km/h).

Reklama

– Gdyby nie lekkomyślność kierowców wielu tragedii można byłoby uniknąć. Przyczyny tych nierzadko tragicznych zdarzeń powtarzają się niezmiennie od wielu lat: brawura, nadmierna prędkość, wymuszanie pierwszeństwa przejazdu, nieprawidłowe wyprzedzanie, alkohol oraz brak wyobraźni i poczucie bezkarności – wylicza Barbara Kołodziejczyk z tyskiej policji.

Za pierwszym razem dokument zostaje zatrzymany na 3 miesiące i nie musi być fizycznie zatrzymany w trakcie kontroli. W razie wydanej decyzji, to kierowca ma obowiązek dostarczyć dokument (jeżeli nie został wcześniej zatrzymany) danemu staroście – w tym przypadku prezydentowi miasta Tychy.

Reklama