Samochód policyjny / fot. Tychy24.net

Tychy: Kosztowne walentynki 29-latka. Tegorocznego święta zakochanych raczej mężczyzna nie spędził szczęśliwie, do tego będzie je na pewno długo wspominał. Dostał ogromny mandat i 10 punktów karnych. Jadąc przez DK86 znacznie przekroczył prędkość.

29-latek kierował mercedesem, pędził po DK86 ponad 200 km/h.

„Mężczyzna wpadł w ręce grupy SPEED. Nierozważny kierowca otrzymał 2500 złotych mandatu oraz 10 punktów karnych” – informuje Barbara Kołodziejczyk z tyskiej policji.Przypominamy, że lepiej późno dotrzeć do celu niż nie dotrzeć wcale. Pamiętajmy, że żadne nowoczesne rozwiązania na drodze ani też przepisy nie dadzą nam gwarancji bezpieczeństwa, jeśli sami o nie nie zadbamy. Niestety niejednokrotnie jest tak, że to dopiero na widok radiowozu zapinamy pasy bezpieczeństwa, włączamy światła, odkładamy telefon, czy zdejmujemy nogę z gazu. Policjanci dyscyplinują na co dzień kierowców, ale nie są w stanie być wszędzie. Nierespektowanie przepisów ruchu drogowego może być tragiczne w skutkach” – dodaje.

Reklama

Ostatnio tyska policja informowała o innych wysokich mandatach nałożonych na kierowców. Tak więc noga z gazu, bo to nie tylko bardzo niebezpieczne, ale też kosztowne.

Reklama