Wypadek na DK86 / fot. Policja

Około godziny 1:00 w nocy dyżurny tyskiej jednostki otrzymał zgłoszenie o zdarzeniu na trasie DK-86 w kierunku Katowic. Policjanci, którzy dotarli na miejsce, ustalili, że kierująca osobowym mitsubishi straciła panowanie nad pojazdem, najechała na barierę energochłonną i wjechała do przydrożnego lasu. Okazało się, że zniszczony pojazd to nie jedyna konsekwencja nocnej kolizji.

Policjanci ruchu drogowego, którzy przybyli na miejsce, zastali całkowicie zniszczony pojazd marki Mitsubishi. Ustalili, że 25-letnia kierująca, z nieustalonych początkowo przyczyn, utraciła panowanie nad pojazdem na łuku drogi, najechała na barierę, która nie wytrzymała naporu, a następnie samochód zjechał do rowu. Na szczęście kobieta podróżowała sama i nie odniosła poważnych obrażeń.

Podczas obsługi zdarzenia mundurowi przeprowadzili badanie trzeźwości, które wykazało, że mieszkanka Katowic miała ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Policjanci zatrzymali jej prawo jazdy. Teraz o jej dalszym losie zdecyduje sąd, przed którym odpowie za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości. Grozi jej do 3 lat pozbawienia wolności.

Reklama

Samochód został wyciągnięty z przydrożnego rowu, co spowodowało utrudnienia w ruchu na trasie DK-86, związane z zamknięciem jednego pasa ruchu w kierunku Katowic.

Reklama