/ fot. Patryk Białas Katowicki Alarm Smogowy

Tychy się trują. Lepiej dzisiaj zostać w domu, bo oddychamy zanieczyszczeniami. Praktycznie przez cały poniedziałek powietrze w Tychach było złe. Obecnie jest jeszcze gorzej i mierniki pokazują, że powietrze jest bardzo złe. Dzieci, osoby starsze i kobiety w ciąży powinny zostać w domach. Dorośli powinni jak najbardziej ograniczyć przebywanie na wolnym powietrzu.

Ta mgiełka, którą widzimy za oknami to smog. Niestety, Tychy ostatnio to nie jest „dobre miejsce” do oddychania. Przekroczenia pyłów PM 10 i PM 2,5 są bardzo duże.

Zgodnie z informacjami, które dostarczają czujniki jakości powietrza, te znajdują się w różnych punktach Tychów, przekroczenia obecnie są średnio na poziomie 500 procent. Rekord obecnie padł na ulicy Zgrzebnioka, gdzie przekroczenie pyłów PM 2,5 (wywołującego m.in. raka) to 649 procent.

Reklama

O ile wczoraj wprowadzono bezpłatne przejazdy, to dzisiaj nie ma żadnej informacji w tej sprawie. Jeżeli jakość powietrza się poprawi w ciągu dnia, to poinformujemy na naszym profilu Facebookowym.

 

Reklama