Szkoła w Jaroszowicach / fot. UM Tychy

Tychy z szansą na nagrodę, tym razem w konkursie na „Najlepszą Przestrzeń Publiczną Województwa Śląskiego 2017”. W sumie do plebiscytu zgłoszono dwie inwestycje – Zespół Szkolno-Przedszkolny w Jaroszowicach oraz „Promenada” nad jeziorem Paprocańskim.

Zespół Szkolno-Przedszkolny w Jaroszowicach kosztował ponad 22,6 mln zł. Jest to jedna z najbardziej energooszczędnych szkół w regionie, która została oddana do użytku w 2016 roku.

– „W budynku zastosowano ponadstandardowe rozwiązania, m.in. w zakresie ochrony cieplnej, biernego i aktywnego wykorzystania energii słonecznej oraz wewnętrznych zysków ciepła. W wyniku zastosowania nowoczesnych rozwiązań zostało zmniejszone zapotrzebowanie na energię użytkową w stosunku do budynku referencyjnego o 47,79 %, a na energię pierwotną o 40,20 %.” – wyjaśnia Urząd Miasta Tychy.

Reklama

Natomiast paprocańska „Promenada” jest całorocznym obiektem gastronomicznym, który swoim wyglądem i wykonaniem nawiązuje do wielokrotnie nagradzanego wybrzeża jeziora. Tyszanom jest znana przede wszystkim z wyśmienitych lodów.

Reklama